Prodej rodinného domu v obci Mokrá-Horákov

Cena: 6 490 000 Kč

Pouhých deset minut od moravské metropole se nachází obec Mokrá–Horákov, ve které jsme pro vás připravili k prodeji rodinný dům, který je rozdělený na dva samostatné domy (dále jen „dolní a horní“ dům). Domy byly postavené v minulém stolení, k postupným rekonstrukcím došlo v roce 2000 a poslední úpravy jsou výsledkem práce posledních tří let. Starší části domu jsou postaveny z cihel, novější části z Ytongu. Celý dům je zastřešen pálenými taškami. Dům je připojený k elektřině, plynu, obecní vodě a kanalizaci. Náklady na oba domy jsou v současnosti 5.500 Kč/měs. Celková zastavěná plocha obou domů je cca 120 m2 (každý dům po 60 m2). Dům je zateplený – ze zadní strany, kde je zapuštěný do terénu, zateplený není. Díky sklepním a půdním prostorům je zde spousta úložného místa. 

Dolní dům má zastavěnou plochu 60 m2 a je jednopodlažní s půdou. Jeho dispozice je 2+1 a v současné době se pronajímá.

Horní dům má zastavěnou plochu 60 m2 a skládá se ze dvou podlaží – v přízemí se nachází tři samostatné místnosti, každá s vlastním vstupem z ulice. Nyní jsou využity jako sklady a pracovna. Tyto místnosti je možno využít například k podnikatelským účelům. V přízemí se dále nachází vstup do horního domu, chodba a koupelna s rohovou vanou. Do prvního patra se vejde po schodech do kuchyně, ze které je vstup na krásnou terasu a zahradu. Vedle kuchyně se dále nachází obývací pokoj a ložnice. Nad domem je možnost využít prostornou půdu. K domu je připravena architektonická studie na jeho rekonstrukci a rozšíření. Díky této úpravě může vzniknout nová dispozice 4+1 na ploše cca 160 m2.

Prodej rodinného domu v obci Mokrá-Horákov

Prostorná terasa se vstupem z kuchyně

Na prostorné terase, ze které je výhled do korun stromů, budete rádi trávit váš volný čas.

Architektonická studie součástí prodeje

K hornímu domu je připravena architektonická studie k jeho rozšíření a rekonstrukci. V případě, že byste ji chtěli využít, je součástí prodeje a vy se tak můžete pustit do přestavby vašeho vysněného domova.

Prodej rodinného domu v obci Mokrá-Horákov
Prodej rodinného domu v obci Mokrá-Horákov

Útulné zázemí za domem

Z kuchyně se vstupuje na krásnou terasu, která přechází do zahrady za domem. Tam se nachází krásné prostředí pro trávení letních večerů – posezení s vínem a grilem, ohniště nebo houpačka vás dostanou do té správné pohody.

CHKO Moravský kras

Dům se nachází ve skvělé lokalitě – za humny překrásná příroda Mariánského údolí na druhé straně 10 min od druhého největšího města ČR – Brna.

Prodej rodinného domu v obci Mokrá-Horákov

Skvělá lokalita

Dům se nachází pouhých 10 minut od Slatiny, do centra Brna se dostanete za 15 min. Na exitu dálnice D1 Rohlenka se dostanete za 5 minut.

Investiční příležitost

Předmětem prodeje je dům, který je rozdělený na dva samostatné domy. Dolní dům je v současné době pronajatý. Pronájem tohoto domu vám může pokrývat náklady na bydlení či rekonstrukci.

Krásná příroda v okolí domu

Lesy na procházky za vsí, Mariánské okolí, jeskyně Pekárna, rozhledna a spousta dalšího jen pár metrů od domů

Dálnice D1

5 min

Slatina

10 min

Brno–centrum

15 min

Obec Mokrá – Horákov se rozkládá v Drahanské vrchovině, na okraji ekologicky nejcennějšího území okresu, jímž je chráněná krajinná oblast Moravský kras. Na území obce je jeskyně Pekárna, Horákovský hrad či rozhledna Mokrá–Horákov. V letních měsících oceníte všudypřítomné cyklostezky, koupaliště Mokrá nebo nedaleký přírodní koupací biotop.

Ať už se jedná o přírodní scenérie nebo občanskou vybavenost, ani o jedno není v obci nouze. V obci se nachází MŠ, ZŠ, autobusová zastávka, supermarket, zdravotní středisko, veterinární ordinace, pošta, dětská hřiště, sportoviště, restaurace i kavárna. A pokud by vám přece jen něco chybělo, do Brna je to pár minut.

Cena domu zahrnuje provizi, právní, finanční a administrativní servis. Zajistíme pro Vás i nejvýhodnější financování nemovitosti.

Neváhejte a přijďte si své nové místo k životu prohlédnout osobně. 

Na prohlídce se na Vás bude těšit Ing. Veronika Křečková.

Těšíme se na vás.

Domluvte si prohlídku vašeho nového bydlení